Kieleckie Centrum Kultury wspólnie z Kieleckim Teatrem Tańca i TVP organizują "Święto placu Moniuszki", które odbędzie się 14 września w godzinach od 18.00 do 20.00. W programie "Koncert pieśni Stanisława Moniuszki" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej "Polish Camerata" pod dyrekcją Marka Głowackiego, solistów - Renaty Drozd i Magdaleny Idzik, chóru "Fermata" pod dyrekcją Ewy Robak, z udziałem Macieja Parkity (bas) i Andrzeja Ślązaka (fortepian). W programie koncertu usłyszymy kompozycje Moniuszki w nowej odsłonie, między innymi: „Kum i kuma”, „Postój piękna gołąbeczko”, „Pieśń wieczorna”, „Przylecieli sokołowie”.












