Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Instytut Dizajnu zaprasza A A A

W obrębie naszego miasta znajdują się jedne z najstarszych ogródków działkowych (ROD Kadzielnia) i największych (ROD im. Stefana Żeromskiego). W Kielcach zlokalizowanych jest 17 ogrodów działkowych o łącznej powierzchni 345 ha. Uzupełniają one zielone płuca miasta. Nie jest to jednak przestrzeń dostępna dla wszystkich. Czy da się to zmienić? Jaka jest przyszłość ogrodów działkowych w Polsce?

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Andrzejewska, Agnieszka Dragon oraz Agnieszka Dybowska z warszawskiego Stowarzyszenia Aktywności Miejskich SAM Rozkwit.


Stowarzyszenie SAM Rozkwit to grupa pasjonatek i pasjonatów, których połączyło zamiłowanie do ogrodów działkowych. Stowarzyszenie założyli aktywiści, którzy postanowili wykorzystać swoje odmienne, lecz komplementarne kompetencje – w dziedzinie animacji kultury, architektury i projektowania, sztuk wizualnych, socjologii i prawa – by pokazywać społeczny i przyrodniczy potencjał miejskich ogrodów działkowych. Na swoim koncie mają wystawy, warsztaty dla dzieci i spacery przyrodnicze.

Źródło: ID

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 441 541
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności