Piątek, 26 czerwca 2026 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

O szkle na biesiadnym stole A A A

W dawnych wiekach, w wyższych warstwach społecznych, posiłki celebrowano, starając się zapewnić im jak najokazalszą oprawę, zwłaszcza wtedy, kiedy podejmowano znamienitych gości. Na biesiadnych stołach, oprócz naczyń ze srebra, cyny, fajansu i porcelany, swoje miejsce znalazły również wyroby ze szkła. Celem wykładu, towarzyszącego wystawie O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach, będzie omówienie zaprezentowanych na niej szklanych naczyń, ich form i zdobień, przekształcających się wraz ze zmianami obyczajów.

Wykład, który poprowadzi Anna Pietrzak z Działu Rzemiosła Artystycznego, odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 12.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Wstęp wolny.

Źródło: MNKi

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 447 845
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności