Inscenizacja przedstawiająca życie mieszkańców okupowanej stolicy rozpocznie się o godz. 14.00. W ramach rekonstrukcji przygotowane zostaną dwie barykady powstańcze, przy których bytować będą rekonstruktorzy odtwarzający powstańców warszawskich oraz żołnierzy niemieckich. Zaplanowano również wystawę mundurów, pojazdów historycznych, a także sprzętu i broni. W obozowisku odtwarzana będzie też muzyka powstańcza oraz wojskowe marsze niemieckie. Ponadto rekonstruktorzy będą przekazywać przechodniom ulotki i informować o 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Źródło: IPN
Źródło: IPN












