W programie znajdą się niezapomniane szlagiery autorów tworzących w czasie odzyskania niepodległości (Henryk Wars, Marian Hemar), utwory z lat sześćdziesiątych (Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski) oraz kultowe kompozycje, komentujące naszą rzeczywistość (Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta).
Trio Pozytywne tworzą:
Aleksandra Lipińska – śpiew, jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronę śpiewu. Wykonuje szeroki repertuar współpracując z wieloma zespołami – od duetu aż po big band.
Wojciech Lipiński - gitara, ukończył wydział gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studia podyplomowe w niemieckiej Hochschule Fur Kunste Bremen. Jazz i muzyka improwizowana są jego największą pasją. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. W 2018 roku spektaklem „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” w reżyserii Krzysztofa Zemło rozpoczął współpracę z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Andrzej Zielak – kontrabas, jest absolwentem Instytutu Jazzu AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli, laureatem wielu nagród zespołowych i indywidualnych. Dzięki wyjątkowemu kunsztowi muzycznemu jest zapraszany do współpracy przez uznanych muzyków w całej Polsce.
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 23 sierpnia o godzinie 19.00.
Trio Pozytywne tworzą:
Aleksandra Lipińska – śpiew, jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronę śpiewu. Wykonuje szeroki repertuar współpracując z wieloma zespołami – od duetu aż po big band.
Wojciech Lipiński - gitara, ukończył wydział gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studia podyplomowe w niemieckiej Hochschule Fur Kunste Bremen. Jazz i muzyka improwizowana są jego największą pasją. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. W 2018 roku spektaklem „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” w reżyserii Krzysztofa Zemło rozpoczął współpracę z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Andrzej Zielak – kontrabas, jest absolwentem Instytutu Jazzu AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli, laureatem wielu nagród zespołowych i indywidualnych. Dzięki wyjątkowemu kunsztowi muzycznemu jest zapraszany do współpracy przez uznanych muzyków w całej Polsce.
Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 23 sierpnia o godzinie 19.00.












