Muzeum Historii Kielc na placu Artystów prezentuje wystawę planszową "Ulica Sienkiewicza", którą można oglądać do końca wakacji. Natomiast w muzeum została otwarta reaktywowana wystawa "Wizerunek miasta", na której można obejrzeć dużo fotografii starych i nowszych z Kielc oraz kupić katalog. W Małej Galerii prezentowana jest wystawa "Genius Loci. Ulice miasta". Są to fotografie autorstwa Krzysztofa Zająca. W MHKi można także zobaczyć wystawę kilkunastu zdjęć wykonanych przez ucznia kieleckiej szkoły - Daniłę Pavlyka w Ukrainy. Po przerwie konserwatorskiej otwarta jest już stała wystawa o historii Kielc.












