Podstawowy skład tria smyczkowego został rozszerzony o akordeon oraz gitarę. W tak nietypowej konfiguracji kielecki zespół zaprezentuje program łączący muzykę epoki baroku z muzyką rozrywkową i filmową. Umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością oraz kompozytorski talent Piotra Resteckiego zakochanego w fingerstyle’u dopełnią reszty.
Alegrija jest triem smyczkowym utworzonym w 2010 r. w Kielcach z inicjatywy muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. W jego skład wchodzą młodzi kameraliści, absolwenci renomowanych uczelni wyższych w Polsce i za granicą: Maria Miłkowska, Magdalena Sierpień-Wywrocka, Przemysław Wierzba. Zespół wykonuje kompozycje twórców różnych epok i stylów, od baroku po współczesność. Niezwykłą radość sprawia muzykom odkrywanie utworów zapomnianych. Z ich inicjatywy wiele kompozycji otrzymało „drugie życie”, pojawiając się w repertuarze tria Alegrija.
Koncert odbędzie się 26 lipca o godzinie 19.00.
Alegrija jest triem smyczkowym utworzonym w 2010 r. w Kielcach z inicjatywy muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. W jego skład wchodzą młodzi kameraliści, absolwenci renomowanych uczelni wyższych w Polsce i za granicą: Maria Miłkowska, Magdalena Sierpień-Wywrocka, Przemysław Wierzba. Zespół wykonuje kompozycje twórców różnych epok i stylów, od baroku po współczesność. Niezwykłą radość sprawia muzykom odkrywanie utworów zapomnianych. Z ich inicjatywy wiele kompozycji otrzymało „drugie życie”, pojawiając się w repertuarze tria Alegrija.
Koncert odbędzie się 26 lipca o godzinie 19.00.












