Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Vivaldi niekonwencjonalnie A A A

Podstawowy skład tria smyczkowego został rozszerzony o akordeon oraz gitarę. W tak nietypowej konfiguracji kielecki zespół zaprezentuje program łączący muzykę epoki baroku z muzyką rozrywkową i filmową. Umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością oraz kompozytorski talent Piotra Resteckiego zakochanego w fingerstyle’u dopełnią reszty.

Alegrija jest triem smyczkowym utworzonym w 2010 r. w Kielcach z inicjatywy muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. W jego skład wchodzą młodzi kameraliści, absolwenci renomowanych uczelni wyższych w Polsce i za granicą: Maria Miłkowska, Magdalena Sierpień-Wywrocka, Przemysław Wierzba. Zespół wykonuje kompozycje twórców różnych epok i stylów, od baroku po współczesność. Niezwykłą radość sprawia muzykom odkrywanie utworów zapomnianych. Z ich inicjatywy wiele kompozycji otrzymało „drugie życie”, pojawiając się w repertuarze tria Alegrija.

Koncert odbędzie się 26 lipca o godzinie 19.00.
 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 459 856
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności