Plenerowa impreza poświęcona będzie zagadnieniom bezpieczeństwa, aktywności seniorów oraz integracji międzypokoleniowej polskich rodzin. „Senioralia” gwarantują wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców naszego województwa. W trakcie imprezy wystąpią zespoły artystyczne, będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi, poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu czy poziomu cukru we krwi.
Zaprezentowane zostaną także krótkie wystąpienia dotyczące problematyki bezpiecznego funkcjonowania osób starszych, dbania o zdrowie czy też podstawowych zagadnień z zakresu aktywizacji społecznej. Prelekcje wygłoszą przedstawiciele m. in. Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspekcji Handlowej, Polskiej Grupy Energetycznej, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Świętokrzyskiego Klubu „Amazonki”. Imprezie towarzyszyć będą stoiska informacyjne.
Głównym celem rządowego Programu „Senior+” jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym i zaangażowanie ich w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.
Źródło: ŚUW
Fot. Adam Gryczyński
Zaprezentowane zostaną także krótkie wystąpienia dotyczące problematyki bezpiecznego funkcjonowania osób starszych, dbania o zdrowie czy też podstawowych zagadnień z zakresu aktywizacji społecznej. Prelekcje wygłoszą przedstawiciele m. in. Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspekcji Handlowej, Polskiej Grupy Energetycznej, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Świętokrzyskiego Klubu „Amazonki”. Imprezie towarzyszyć będą stoiska informacyjne.
Głównym celem rządowego Programu „Senior+” jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym i zaangażowanie ich w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.
Źródło: ŚUW
Fot. Adam Gryczyński












