Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Konferencja „WIEŚ POLSKA PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ” A A A

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „ZABIĆ, ZRUJNOWAĆ, ZNISZCZYĆ –STRATY WOJENNE KIELECCZYZNY W II WOJNIE ŚWIATOWEJ 1939–1945”.

Program konferencji:

- „Zbrodnie niemieckie na wsi w 1939 r. ( dr Tomasz Domański z Delegatury
IPN w Kielcach);
- „Wybrane aspekty dotyczące eksploatacji ekonomicznej wsi na obszarze
Generalnego Gubernatorstwa w latach okupacji niemieckiej" ( Tomasz
Sudoł  z BBH IPN w Warszawie);
- „Praca przymusowa więźniów w kompleksie obozowym Auschwitz
III-Monowitz i w podobozie Bobrek" ( dr Wojciech Wichert z oddziału IPN w
Szczecinie);
- „Losy mieszkańców Michniowa - przymusowych robotników w III Rzeszy"
(Ewa Kołomańska  z Muzeum Wsi Kieleckiej);
- „Straty na wsi polskiej na przykładzie powiatu opatowskiego" (dr
Katarzyna Jedynak z Muzeum Wsi Kieleckiej);
- „Niemieckie represje na wsi w świetle dokumentów Armii Krajowej" 
(dr Marek Jedynak z Delegatury IPN w Kielcach).
Konferencja odbędzie się w CE IPN „PRZYSTANEK HISTORIA” przy ul. Warszawskiej 5 w Kielcach.
Wstęp bezpłatny.


 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 459 885
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności