Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

XIX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” A A A

W tegorocznej edycji konkursu ocenianych będzie 56 produktów, przygotowanych przez osoby prywatne, Koła Gospodyń Wiejskich oraz członków Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie. Rywalizacja toczyć się będzie wśród produktów: mięsnych, mlecznych, zbożowych, wyrobów cukierniczych, przetworów warzywnych i owocowych, miodów, napojów alkoholowych, bezalkoholowych i innych. Wszystkie produkty konkursowe powinny być wytwarzane tradycyjnymi metodami, przy użyciu lokalnych surowców, posiadające tradycyjny skład i nazwę.

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz żywności wysokiej jakości, w którym udział weźmie 16 członków Sieci. Z najnowszych danych wynika, że Polacy coraz częściej sięgają po tego typu produkty, dlatego niedzielny piknik będzie znakomita okazją aby się w nie zaopatrzyć. Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” od 2000 roku promuje tradycyjne, regionalne produkty, udowadniając przy tym jak bogaty potencjał drzemie w polskiej wsi.

Niedzielnemu piknikowi towarzyszyć będzie koncert laureatów 43. Buskich Spotkań z Folklorem, podczas którego poznamy jego zwycięzców. Podczas koncert nastąpi także wręczenie nagród: Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrody im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego. Serdecznie zapraszamy do parku Miejskiego w niedzielę 16 czerwca od godziny 11.00.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 479 577
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności