8 i 9 czerwca w Bazie Zbożowej w Kielcach odbędą się pokazy różnych walk przy użyciu miecza, puklerza, szabli, będą też walki rycerskie i turniejowe. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z szermierzami, którzy chętnie pokażą tajniki tej dyscypliny sportu. W sobotę w godzinach 9.00-18 .00 odbędą się walki w różnych kategoriach (miecz długi, kord i puklerz, szabla). W niedzielę od 9.00 do 12.30 - finały walk turniejowych, od 12.30 do 14.00 - turniej walk rycerskich, od 14.00 do 16.00 gala walk o pas mistrzowski, od 16.30 do 18.00 - tor przeszkód z ostrą bronią. W sobotę jezt wstęp wolny dla wszystkich.
Źródło: Echo Dnia
Źródło: Echo Dnia












