Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Recital fortepianowy Anny Parkity A A A

Anna Parkita - pochodząca z Kielc pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Studentka studiów podyplomowych w prestiżowej La Schola Cantorum w Paryżu w klasie prof. Eugena Indjica. Uczestniczka wielu festiwali i kursów mistrzowskich, podczas których współpracowała z wybitnymi pedagogami, takimi jak: K. Kenner, M. Woskriesienski, L. Grychtołówna,  A. Ebi czy A. Jasiński. Laureatka nagród m.in.:  II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Music Without Limits na Litwie, Nagroda Chopinowska przyznanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, nagrody Indywidualność Forum przyznanej podczas XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego w  Sanoku. Stypendystka rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel w Kielcach. Jako solistka i kameralistka występowała w wielu miejscach w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Litwa, Ukraina, Słowacja, Wielka Brytania).

Koncert odbędzie się 16 czerwca o godzinie 18.00.

Źródło: MNKi
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 467 666
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności