Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Od Hawany do Rio A A A

Mili Morena, Edie Sanchez, Junior Arto & Fortet to najlepsze możliwe połączenie tradycyjnej muzyki latynoamerykańskiej z muzyka jazzową, w większości wykonywaną przez absolwentów wydziału jazzu akademii muzycznej w Katowicach. Fortet jest praktycznie jedyną w Polsce, konsekwentnie grającą latin jazz ekipą. Dlatego oprócz kubańskich standardów m.in z Buena Vista Social Club oczywiście oryginalnie zaaranżowanych, grają także własne kompozycje oparte na karaibskich rytmach. Gwiazdami koncertu będzie Mili Morena - Kubanka rodem z Hawany, wokalistka i tancerka. Ukończyła szkołę baletową Prodanza i muzyczną (Paolita Concepcion). W ekskluzywnej formacji „Conjunto Folclorico” Mili poznała tajniki afrokubańskich tańców i osiągnęła w nich najwyższy poziom. Wystąpią także: Edie Sanchez z Kolumbii - basista, perkusista, gitarzysta, który zaczynał swoją karierę grając kolumbijską muzykę andyjską w rytmach bambuco, pasillo, guabina i Brazylijczyk Junior Arto - wokalista, gitarzysta i perkusjonista perfekcyjnie znający rytmy wszystkich regionów swojego wielkiego kraju. Fortet zagra w składzie: Szymon Kamykowski na saksofonach i ewi, Dominik Bieńczycki na skrzypcach, Marek "Smok" Rajss na instrumentach perkusyjnych, Łukasz Kurzydło na instrumentach perkusyjnych, Bartek Staromiejski na perkusji i timbalesach, Grzegorz Bąk na gitarze basowej, Tadeusz Leśniak na instrumentach klawiszowych i fortepianie.

DŚT zaprasza 23 czerwca o godzinie 19.00.

Źródło: DŚT
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 479 634
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności