Barbara i Tadeusz Buczyńscy to ludowi artyści nieprofesjonalni, pochodzą z Gdańska, przez 30 lat mieszkali w Jeleniej Górze. Kilka lat temu osiedlili się na Kielecczyźnie. Małżeństwo zasłynęło nie tylko z niekonwencjonalnej twórczości, ale także ze stylu życia. Barbara i Tadeusz Buczyńscy wystawiali swoje nietypowe rzeźby w Śladkowie Małym w gminie Chmielnik, gdzie mieszkali w przyczepie campingowej. Przez krótki czas przebywali w internacie w Chrobrzu i tam preznetowali swoje prace. Potem trafili do Pacanowa.












