Mike Stern & Łukasz Pawlik Quartet to kolejna odsłona współpracy między Łukaszem Pawlikiem a amerykańską legendą jazzowej gitary, zapoczątkowanej gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty „Lonely Journey”, wydanej w 2016 roku. Współpraca między muzykami wkrótce po ukazaniu się albumu nabrała nowej dynamiki i z czysto studyjnej interakcji przeniosła się na scenę. W składzie zespołu Łukasza Pawlika na stałe grają muzycy, z którymi również współpracuje w studio: Dawid Główczewski, Cezary Konrad i Paweł Pańta. Wzbogacenie zespołu o osobowość i charyzmę Mike’a Sterna okazało się strzałem w dziesiątkę, porywając w 2017 roku polską publiczność licznie zgromadzoną na koncertach.
Nowy rozdział współpracy muzyków otwiera udział Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza zatytułowanej „Long-Distance Connections”. Nagrania nowego materiału miały miejsce na trzech kontynentach: w Europie, USA i Australii. Dzięki możliwości, jakie daje współczesna technologia, możliwym było zgromadzenie na jednym krążku całej plejady gwiazd, których napięte kalendarze koncertowe nie pozwoliłyby na zebranie wszystkich w jednym studio w jednym czasie.
Kanwą dla nowej muzycznej opowieści jest 8 kompozycji Łukasza Pawlika, łączących w sobie elementy różnych stylów muzycznych. Dominuje jazzowa improwizacja, ale znajdziemy też odniesienia do world-music, efekty specjalne, mogące nasuwać skojarzenia z muzyka filmową, dużo elektroniki, ale też i wierność akustycznym ideałom (wykorzystanie wiolonczeli, fortepianu). Mimo kompozycyjnej i aranżacyjnej złożoności skomponowanego materiału, na pierwszy plan wysuwają się osobowości zaproszonych do nagrań muzyków. To oni nadają muzyce ostateczny kształt.
Nowy rozdział współpracy muzyków otwiera udział Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza zatytułowanej „Long-Distance Connections”. Nagrania nowego materiału miały miejsce na trzech kontynentach: w Europie, USA i Australii. Dzięki możliwości, jakie daje współczesna technologia, możliwym było zgromadzenie na jednym krążku całej plejady gwiazd, których napięte kalendarze koncertowe nie pozwoliłyby na zebranie wszystkich w jednym studio w jednym czasie.
Kanwą dla nowej muzycznej opowieści jest 8 kompozycji Łukasza Pawlika, łączących w sobie elementy różnych stylów muzycznych. Dominuje jazzowa improwizacja, ale znajdziemy też odniesienia do world-music, efekty specjalne, mogące nasuwać skojarzenia z muzyka filmową, dużo elektroniki, ale też i wierność akustycznym ideałom (wykorzystanie wiolonczeli, fortepianu). Mimo kompozycyjnej i aranżacyjnej złożoności skomponowanego materiału, na pierwszy plan wysuwają się osobowości zaproszonych do nagrań muzyków. To oni nadają muzyce ostateczny kształt.
Koncert odbędzie się 4 lipca o godzinie 19.00 w KCK.
Źródło: KCK












