Podczas spotkania pracownicy muzeum opowiedzą o rozwoju osadnictwa na zachodzie Stanów Zjednoczonych w XIX wieku, o tym kim byli pionierzy i jak wyglądało ich życie codzienne. Poruszszą kwestię wzajemnych relacji pierwszych osadników z Indianami i przeanalizują, jakie konsekwencje przyniósł rozwój kolei amerykańskiej. Wyjaśnią również na czym polegało zjawisko tzw. "gorączki złota". Wiele z tych aspektów opisał w swoich listach z podróży do Ameryki Henryk Sienkiewicz, który przebywał za oceanem w latach 1876–1878.
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprasza 26 maja o godz. 12.00. Wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtczak - kierownik placówki i kurator wystawy American dream. Pierwsza wielka podróż Henryka Sienkiewicza, która obecnie prezentowana jest w Pałacyku Henryka Sienkiewicza.
Źródło: MNKi
Źródło: MNKi












