W programie – oczywiście - tak lubiana przez Andrzeja muzyka filmowa oraz niezapomniane piosenki autorów tworzących w czasie odzyskania niepodległości, takich jak Henryk Wars czy Marian Hemar, poprzez lata sześćdziesiąte, kiedy inteligentna i subtelna piosenka stanowiła jeden z azylów wolności, dzięki twórcom takim, jak: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, aż po czasy współczesne – to m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty.
Będzie także okazja do powspominania zmarłego 3 lata temu Andrzeja Koziei – filmoznawcy, kulturoznawcy, nauczyciela akademickiego, człowieka wielkiego serca i niezastąpionego przyjaciela Świętokrzyskiego Sztetla.
Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.
Trio Pozytywne tworzą:
Aleksandra Lipińska – śpiew, jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronę śpiewu. Wykonuje szeroki repertuar współpracując z wieloma zespołami – od duetu aż po big band.
Wojciech Lipiński - gitara, ukończył wydział gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studia podyplomowe w niemieckiej Hochschule Fur Kunste Bremen. Jazz i muzyka improwizowana są jego największą pasją. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. W 2018 roku spektaklem „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” w reżyserii Krzysztofa Zemło rozpoczął współpracę z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Andrzej Zielak – kontrabas, jest absolwentem Instytutu Jazzu AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli, laureatem wielu nagród zespołowych i indywidualnych. Dzięki wyjątkowemu kunsztowi muzycznemu jest zapraszany do współpracy przez uznanych muzyków w całej Polsce.
Źródło: OEM "Świętokrzyski Sztetl"
Będzie także okazja do powspominania zmarłego 3 lata temu Andrzeja Koziei – filmoznawcy, kulturoznawcy, nauczyciela akademickiego, człowieka wielkiego serca i niezastąpionego przyjaciela Świętokrzyskiego Sztetla.
Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.
Trio Pozytywne tworzą:
Aleksandra Lipińska – śpiew, jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronę śpiewu. Wykonuje szeroki repertuar współpracując z wieloma zespołami – od duetu aż po big band.
Wojciech Lipiński - gitara, ukończył wydział gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studia podyplomowe w niemieckiej Hochschule Fur Kunste Bremen. Jazz i muzyka improwizowana są jego największą pasją. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. W 2018 roku spektaklem „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” w reżyserii Krzysztofa Zemło rozpoczął współpracę z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Andrzej Zielak – kontrabas, jest absolwentem Instytutu Jazzu AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli, laureatem wielu nagród zespołowych i indywidualnych. Dzięki wyjątkowemu kunsztowi muzycznemu jest zapraszany do współpracy przez uznanych muzyków w całej Polsce.
Źródło: OEM "Świętokrzyski Sztetl"












