Jeśli bywaliście w "Birucie" i chcecie podzielić się swoimi historiami, Instytut Dizajnu zaprasza na Noc Muzeów. Aby przywołać dawne lata uczestnicy spotkają się przy makiecie kawiarni, która działała od lat 70. do 90. na rogu ulicy Kaczmarka (dawniej Nowotki). Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą fotografii archiwalnych. Zebrany materiał posłuży do stworzenia wystawy, która przybliży losy kawiarni, pozwoli docenić jej wyjątkową modernistyczną bryłę i rolę, jaką pełniła na towarzyskiej mapie ówczesnych Kielc.
ID zaprasza na Noc Muzeów - 18 maja.
Źródlo: ID
ID zaprasza na Noc Muzeów - 18 maja.
Źródlo: ID












