Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Wystawa "Kielecczyzna w Centralnym Okręgu Przemysłowym" A A A

Na wystawie, składającej się z 20 plansz formatu 100×100 cm, można
zobaczyć jak się tworzyła oraz jak była wcielana w życie idea COP.
Ukazane są największe inwestycje nowo utworzonego okręgu
przemysłowego m.in. Zakłady Południowe w Stalowej Woli (dzisiejsza
Huta Stalowa Wola), Wytwórnia Płatowców nr 2 w Mielcu (obecne Polskie
Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.). Przede wszystkim jednak na wystawie
przedstawiona jest rola, jaką w ramach COP pełniło województwo
kieleckie. Prezentowane są najważniejsze zakłady z województwa kieleckiego
produkujące na rzecz COP, m.in. Huta „Ludwików" w Kielcach,
Fabryka Broni w Radomiu, Zakłady Starachowickie. Zdjęcia i dokumenty pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego,
Muzeum Historii Kielc, Archiwum Państwowego w Kielcach i Wojskowego
Biura Historycznego. Wystawę zorganizował Świętokrzyski Urząd
Wojewódzki we współpracy z Politechniką Świętokrzyską oraz
Muzeum Historii Kielc.
 
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 483 321
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności