Kielecki Teatr Tańca rozpoczyna kolejną edycję Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego. W warsztatach mogą wziąć udział tancerze, instruktorzy tańca, osoby tańczące rekreacyjnie oraz ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z tańcem. Organizatorem warsztatów jest Kielecki Teatr Tańca. Na warsztaty mogą zgłosić się osoby rekreacyjnie zajmujące się tańcem, tancerze oraz nauczyciele tańca. Zajęcia odbywają się w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.ktt.pl/warsztaty/
Pierwsze Warsztaty Tańca Jazzowego odbyły się w 2001 roku, ale już pod koniec lat dziewięćdziesiątych Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, chcąc rozwijać swoją taneczną pasję, zaczęli wyjeżdżać systematycznie do paryskich szkół tańca. To tam poznali znakomitych pedagogów prowadzących nowe odmiany tańca jazzowego. Chęć podzielenia się tym wyjątkowym spojrzeniem na taniec modern jazzowy spowodowała, że ci sami pedagodzy wkrótce mogli zagościć w Kieleckim Teatrze Tańca prowadząc pierwsze w historii Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego. Wówczas warsztaty odbywały się na jednej sali w Wojewódzkim Domu Kultury i brało w nich udział ok. 30 osób. Z roku na rok przybywało uczestników i zwiększała się też kadra pedagogiczna.
Pierwsze Warsztaty Tańca Jazzowego odbyły się w 2001 roku, ale już pod koniec lat dziewięćdziesiątych Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, chcąc rozwijać swoją taneczną pasję, zaczęli wyjeżdżać systematycznie do paryskich szkół tańca. To tam poznali znakomitych pedagogów prowadzących nowe odmiany tańca jazzowego. Chęć podzielenia się tym wyjątkowym spojrzeniem na taniec modern jazzowy spowodowała, że ci sami pedagodzy wkrótce mogli zagościć w Kieleckim Teatrze Tańca prowadząc pierwsze w historii Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego. Wówczas warsztaty odbywały się na jednej sali w Wojewódzkim Domu Kultury i brało w nich udział ok. 30 osób. Z roku na rok przybywało uczestników i zwiększała się też kadra pedagogiczna.












