Opowieść o śmiesznej wojnie ilustrowana marszami znanych kompozytorów i muzyką filmową. „W natarciu” m.in. skrzypce – jako piechota, altówki i wiolonczele wystąpią jako kawaleria, instrumenty blaszane naśladować będą czołgi, zaś perkusja zamieni się w artylerię.
Program z muzyką wojenną i wojskową opracowany przez Jacka Woleńskiego miał swoją premierę 4 lata temu w Filharmonii Zabrzańskiej, po czym został zaprezentowany w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Podkarpackiej w Rzeszowie, Muzeum w Tarnowskich Górach. Na jego zawartość składają się utwory kompozytorów od czasów romantyzmu po muzykę naszych czasów.
Kielecka filharmonia zaprasza 26 kwietnia o godzinie 19.00.
Program z muzyką wojenną i wojskową opracowany przez Jacka Woleńskiego miał swoją premierę 4 lata temu w Filharmonii Zabrzańskiej, po czym został zaprezentowany w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Podkarpackiej w Rzeszowie, Muzeum w Tarnowskich Górach. Na jego zawartość składają się utwory kompozytorów od czasów romantyzmu po muzykę naszych czasów.
Kielecka filharmonia zaprasza 26 kwietnia o godzinie 19.00.
Źródło: FŚ












