Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych A A A

Tradycją stało się już, że wiosną każdego roku Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach (założone w 1923 r.) prezentuje przekrojową wystawę swojego dorobku w ostatnim okresie. Pierwsza taka ekspozycja miała miejsce w 2009 roku, tegoroczna będzie już 11. z kolei. Liczna grupa uczestników pokaże przede wszystkim prace malarskie, ale pośród nich napotkamy także rzeźby czy kolaże oraz fotografie. Wiele spośród prezentowanych dzieł powstało podczas plenerów organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w okolicy Kielc, skupiając pasjonatów przy wspólnej pracy twórczej. Oprócz działań plastycznych, organizowane są także spotkania literackie i teatralne.

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wernisaż wystawy 9 kwietnia o godzinie 17.00.  Prace będzie można oglądać do 5 maja.

Źródło: MHKi
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 481 736
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności