Podczas spotkania poznamy dzieje Kielc na przestrzeni I poł. XIX w., kiedy miasto najpierw znalazło się jako część Galicji Zachodniej w zaborze austriackim, następnie w granicach Księstwa Warszawskiego, a później Królestwa Kongresowego. Był to okres rozwoju, w którym miasto z małego, ok. 2-tysięcznego miasteczka, awansowało na stolicę powiatu, a później stolicę województwa, w końcowym okresie stając się znowu siedzibą tylko powiatu.
Spotkanie poprowadzi Leszek Dziedzic.












