Na wystawie odtworzono wnętrza mieszkań z tamtego okresu oraz zgromadzono wiele przedmiotów, które było wtedy w użytku. Eksponaty pochodzą od seniorów oraz pracowników klubu i ich rodzin. Jest stary kredens, szklanki w "koszyczkach", syfony na naboje, kryształy, naczynia, stare fotografie, maszynki do mięsa, aparaty telefoniczne, magnetofony szpulowe i kasetowe, aparaty fotograficzne, zabawki, odbiorniki radiowe, telewizory, gramofony, żelazka, maszyny do pisania, sprzęt gospodarstwa domowego, meble. Podczas zwiedzania można także obejrzeć film opowiadający o powstaniu Kielc. Wystawa będzie czynna do 12 kwietnia.
Źródło: Echo Dnia
Źródło: Echo Dnia












