Koncert skrzypcowy d-moll to mistrzowskie dzieło znakomitego kompozytora, ojca narodowego stylu w muzyce fińskiej, przesycone surowym północnym klimatem, z urzekającymi lirycznymi frazami i, jakby dla przeciwwagi, radosnymi, tanecznymi rytmami. IV Symfonię e-moll rozpoczyna muzyka posępna, wyłaniająca się jakby z ciemnej otchłani i stopniowym narastaniem prowadzi nas aż do kunsztownego finału, może najbardziej fascynującej części, zawierającej romantyczną emocjonalność. Koncert skrzypcowy Jeana Sibeliusa usłyszymy w interpretacji Agaty Szymczewskiej (na zdjęciu), laureatki XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Orkiestra Symfoniczna – pod batutą Jacka Rogali.
Koncert odbędzie się 15 marca o godzinie 19.00.
Źródlo: FŚ
Koncert odbędzie się 15 marca o godzinie 19.00.
Źródlo: FŚ












