Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Arcydzieła symfoniki A A A

Koncert skrzypcowy d-moll to mistrzowskie dzieło znakomitego kompozytora, ojca narodowego stylu w muzyce fińskiej, przesycone surowym północnym klimatem, z urzekającymi lirycznymi frazami i, jakby dla przeciwwagi, radosnymi, tanecznymi rytmami. IV Symfonię e-moll rozpoczyna muzyka posępna, wyłaniająca się jakby z ciemnej otchłani i stopniowym narastaniem prowadzi nas aż do kunsztownego finału, może najbardziej fascynującej części, zawierającej romantyczną emocjonalność. Koncert skrzypcowy Jeana Sibeliusa usłyszymy w interpretacji Agaty Szymczewskiej (na zdjęciu), laureatki XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Orkiestra Symfoniczna – pod batutą Jacka Rogali.

Koncert odbędzie się 15 marca o godzinie 19.00.

Źródlo: FŚ
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 480 673
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności