Nagroda została ustanowiona w 2008 roku. Jej ideą jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób – społeczników, działających na rzecz swoich środowisk. Celem jest również wspieranie prorozwojowych inicjatyw oraz promocja dobrych praktyk w zakresie zarządzania i kreowania rozwoju regionu. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: „Samorządność” (dla gmin i powiatów), „Osobowość” dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, społeczników, regionalistów, itp.), i „Przedsiębiorczość”.
Gala odbędzie się 5 marca o godzinie 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.
Gala odbędzie się 5 marca o godzinie 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.












