Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Czołowi graficy lat 60. i 70. XX wieku A A A

W latach 60. XX wieku polska grafika użytkowa – plakat i ilustracja książkowa, odnosiły ogromne sukcesy na pokazach zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednak grafika artystyczna nie pozostawała w tyle. Artyści chętnie sięgają po to medium, unowocześniają tradycyjne techniki, eksperymentują w zakresie warsztatu, powiększają formaty swoich prac, dodają kolor. Efektem rosnącego zainteresowania grafiką artystyczną są liczne imprezy o charakterze konkursowym zainaugurowane w latach 60., w tym Ogólnopolskie Biennale Grafiki Artystycznej w Krakowie, szybko przekształcone w imprezę o szerokim, międzynarodowym zakresie (MTG).

Wykład odbędzie się 24 marca o godzinie 12.00 w Pałacu Biskupów Krakowskich. Poprowadzi go Małgorzata Osobińska (Dział Rycin). Wstęp wolny.

Źródło: MNKi

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 481 799
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności