Ideą konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów tekstylnych oraz zachęcanie do kreatywnego podejścia do recyclingu. Ubiegłoroczna edycja dostarczyła kapitule 161 prac z których Rada Artystyczna dokonała wyboru czterech najlepszych w każdej z trzech kategorii. Uczniowie rywalizowali w kategoriach: dziedzictwo materialne, dziedzictwo naturalne oraz dziedzictwo niematerialne – Legendy Świętokrzyskie.
Wszystkie prace konkursowe oceniała kapituła konkursu w składzie: Agnieszka Servaas – przewodnicząca, prezes zarządu VIVE Management, Maria Kowalczyk - dyrektor PSP w Kielcach, Katarzyna Ziołowicz - dyrektor Instytutu Sztuki w Kielcach, Małgorzata Wilk – Grzywna - dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej, Weronika Mojecka - kierownik Działu Promocji Muzeum Narodowego w Kielcach, Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Stanisław Blinstrub - dziennikarz Radia Kielce oraz Tomasz Irski - animator kultury w Wojewódzkim Domu Kultury.
Finałowa gala podczas której poznamy laureatów III edycji konkursu odbędzie się pod koniec czerwca br.
Wszystkie prace konkursowe oceniała kapituła konkursu w składzie: Agnieszka Servaas – przewodnicząca, prezes zarządu VIVE Management, Maria Kowalczyk - dyrektor PSP w Kielcach, Katarzyna Ziołowicz - dyrektor Instytutu Sztuki w Kielcach, Małgorzata Wilk – Grzywna - dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej, Weronika Mojecka - kierownik Działu Promocji Muzeum Narodowego w Kielcach, Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Stanisław Blinstrub - dziennikarz Radia Kielce oraz Tomasz Irski - animator kultury w Wojewódzkim Domu Kultury.
Finałowa gala podczas której poznamy laureatów III edycji konkursu odbędzie się pod koniec czerwca br.












