Sztuka "Kieł" powstała na podstawie filmu Efthymisa Filippousa i Yorgosa Lanthimosa. Autorzy spektaklu kreują świat bliski polskiemu widzowi, odnosząc się między innymi do społeczno-ustrojowej przemiany lat dziewięćdziesiątych. Spektakl niepozbawiony jest dużej dawki humoru. Inspiracją dla powstania spektaklu był grecki film o tym samym tytule.
Film produkcji greckiej "Kieł” opowiada o zamożnym małżeństwie mieszkającym z trójką dzieci na obrzeżach miasta. Rodzice izolują swoje dzieci od ludzi. Dorosłe dzieci nigdy jeszcze nie wyszły poza teren posiadłości. Ich edukacja, rozrywka i ćwiczenia fizyczne są pod ścisłą kontrolą rodziców, bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Jedyną osobą z zewnątrz, która ma prawo wejść do tego domu jest kobieta, którą ojciec zaprasza, by poskromić seksualne instynkty syna. Gdy rodzeństwo ogląda film przyniesiony przez znajomą, zaczyna podejrzewać, że prawdziwy świat różni się od tego, który pokazują im rodzice.
Spektakl wyreżyserował Bartosz Żurowski - student krakowskiej PWST na Wydziale Reżyserii. W listopadzie 2015 roku zaprezentował swój spektakl warsztatowy „Dośnić do końca" w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Wraz z Marceliną Obarską jest półfinalistą 9. edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za napisanie tej sztuki. W Teatrze Polskim we Wrocławiu reżyserował czytanie dramatu własnego autorstwa pt. „Wszyscy Polacy, jedna rodzina" (2015). Uczestniczył w licznych warsztatach teatralnych, m.in. na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie (She She Pop) i w Wenecji, gdzie zrealizował instalację w przestrzeni miejskiej na Biennale w 2015 roku. Rok wcześniej pokazywał przedstawienie iShakespeare na festiwalu ContaminAzioni w Rzymie. Na pierwszym roku studiów był asystentem Krzysztofa Garbaczewskiego i Jacka Poniedziałka. Wcześniej studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Poza teatrem zajmują go podróże, szczególną uwagę poświęca jodze i medytacji - nauki w tym zakresie pobierał m.in. w Hariharalaya Centrę (Kambodża) i Estrela d'Agua (Brazylia).