1. „O Wilku i Czerwonym Kapturku” Marta Guśniowska, reż. Przemysław Żmiejko
2. „Piotruś i Wilk” Sergiusz Prokofiew, reż. Bartłomiej Ostapczuk
3. „Wojna, która zmieniła Rondo” Roman Romanyszyn i Andriej Łesiew, reż. Judyta Berłowska
4. „Wystarczy być” Radosław Kasiukiewicz wg opowiadań ze zbioru „Nie każdy umiał się przewrócić” Toon Tellegen, reż. Agata Kucińska
5. „Mrówa wyszedł ze skorupy” Magdalena Mrozińska, reż. Ireneusz Maciejewski
Zarażamy teatrem… nie tylko dzieci - pod takim hasłem teatr kontynuuje działalność Sceny dla Młodzieży i Dorosłych, w ramach której teatr zaprezentuje spektakle powstałe w ubiegłych sezonach, czyli „Zaproszenie na egzekucję”, a także wyróżniane na festiwalach „Sklepy cynamonowe” i „Dziady po Białoszewskim”. W październiku wystawiona będzie premiera sztuki Mateusza Pakuły inspirowana powieścią „Frankenstein”, która powstaje w koprodukcji z nagradzaną w kraju i zagranicą Grupą Coincidentia. Przedstawienie będzie miało premiery aż w trzech miejscach: w Kielcach, Białymstoku i podlaskich Solnikach.
W tym roku kielecki teatr powołuje Komitet Nauczycielski, w skład którego wejdą nauczyciele wszystkich stopni i wszystkich szkolnych klas (uczący zarówno dzieci, jak młodzież) oraz pedagodzy teatralni, aktorzy i reżyserzy teatru „Kubuś”. Celem tej działalności będzie stworzenie skutecznych narzędzi edukacyjnych, służących zarówno rozumieniu i promowaniu sztuki teatru, jak i uwrażliwieniu na tematy podejmowane we współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. To też okazja do aktywizowania pedagogów i teatralnych kadr, poszukiwanie wspólnych przestrzeni do działania.
Przykładem pozytywnej kooperacji na gruncie edukacja - teatr jest projekt „W szkole i na scenie”. W sezonie 2016/2017 w„Kubusiu” prezentowane będą spektakle przygotowywane przez młodzież. Teatr będzie otwarty dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, którzy będą mieli niecodzienną okazję pokazania swoich artystycznych działań na profesjonalnej scenie. W wielu szkołach powstają ciekawe pomysły artystyczne, młodzi eksperymentują ze słowem, tańcem, muzyką. W „Kubusiu” znajdą odpowiednie warunki, aby je zaprezentować.
W tym roku w planach teatru jest także ogólnopolska konferencja „Sztuka edukacji. Nowocześni edukatorzy- pasjonaci z wizją”. Kielce będą po raz pierwszy gospodarzem przedsięwzięcia, które rokrocznie organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowa Galeria Sztuki "Zachęta". W ramach konferencji spotkają się nauczyciele, animatorzy i edukatorzy współpracujący z instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi. Będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach i panelach dyskusyjnych czy poznać najciekawsze projekty z zakresu edukacji kulturalnej. Wszystko to ma służyć integracji środowisk, promocji dobrych praktyk i wymianie doświadczeń oraz poszukiwaniu inspiracji do kreatywnych działań. Konferencja przygotowywana przez teatr „Kubuś” i Institute of Design Kielce odbędzie się będzie 4 i 5 listopada 2016 roku.
„Sztuk!Sztuk! To puka sztuka dla dzieci” - taką inicjatywę promującą współczesną dramaturgię dla dzieci i młodzieży Teatr Lalki i Aktora zapoczątkował podczas tegorocznego festiwalu Hurra! Art! Aktorskie, nieco inscenizowane, czytania sztuk dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem, a więc wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności teatr kontynuuje tę działalność. Spotkania mają otwarty charakter (są bezpłatne), towarzyszą im dyskusje i warsztaty.