Po mszy świętej w kościele z Rogowa, która rozpocznie się o godz. 11.00, korowód dożynkowy prowadzony przez Zespół Pieśni Tańca Skokotliwi z Mostków wyruszy do dworu z Suchedniowa, gdzie odbędzie się inscenizacja przedstawiająca obrzęd "Okrężna" - składanie wieńca dożynkowego dziedzicowi i dziedziczce. O godz. 13.00 rusza scena w amfiteatrze (sektor małomiasteczkowy), wystąpią Rogowianki, Bolechowiczanki, Domaszowianki oraz uzdolniony akordeonista Kamil Połonka. O godz. 15.00 na scenie pojawi się zespół Kaszubki z Chwaszczyna na Kaszubach, w wykonaniu zespołu ludowe pieśni regionalne. Danuta Jastrzębska, liderka zespołu wspólnie z Beatą Wojciechowską, kierownik Działu Etnografii Muzeum Wsi Kieleckiej zaproszą do spichlerza ze Złotej Pińczowskiej na wystawę pt. „Poznajemy etnograficzne regiony Polski – Kaszuby”. O godz. 16.00 wystąpi Czadoman.
O godz. 14.00 na scenie odbędzie się konkurs kulinarny związany z realizowanym przez Muzeum Wsi Kieleckiej projektem „Góry Świętokrzyskie - smak tradycji” . Osoby, które wykażą się znajomością produktu regionalnego oraz unikatowego projektu dofinansowanego w ramach Swiss Contribution, otrzymają kosze z produktami regionalnymi przekazanymi przez Członków Sieci Dziedzictwo Kulinarne - Świętokrzyskie oraz Szlaku Świętokrzyska Kuźnia Smaków.
O godz. 13.30 zapraszamy do sektora małomiasteczkowego na pokaz kulinarny, Znakomity kucharz Sange Sood zaprezentuje wypiek chleba indyjskiego. Od godz. 13.00 do 17.00 będzie można oglądać pracę młyna pływającego „Bździela” posadowionego na Czarnej Nidzie. O godz. 14.40 zostanie uruchomiony wiatrak z Dębna. Zapraszamy do obejrzenia wystawy maszyn rolniczych, pokazu młócenia cepem, który odbędzie się w zagrodzie ze Szczepanowic.
Źródło: MWK