Sobota, 17 stycznia 2026 - Antoniego, Henryki, Mariana

Malarstwo Andrzeja Białeckiego A A A

Andrzej Białecki – urodzony 1957r. w Przysusze. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie (1982). Zajmuje się malarstwem (olejnym, pastelami, akwarelą) oraz grafiką komputerową. Ulubiona tematyka – portret, natura. Z wykształcenia jest nauczycielem plastyki. Od początku działalności zawodowej związany jest z oświatą. Początkowo pracował jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Niemcach k/Lublina, a od 1984 związany ze Szkołą Podstawową w Lipsku. W latach 1991 – 1999 pracował jako doradca metodyczny plastyki Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Współpracuje przy projektowaniu szaty graficznej wydawanego przez ODN miesięcznika ORBI. W latach 1999 – 2008 pełnił funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum w Lipsku. Obecnie na emeryturze.

Malarstwo Andrzeja Białeckiego obejmuje realistyczne ujęcia natury w postaci pejzaży, martwych natur i kwiatów wykonywanych w technice olejnej i akwareli. Lubi tworzyć w plenerze, bezpośrednio odbierając bodźce otoczenia. Szczególnie upodobał sobie portret. Maluje ciepłe, wrażeniowe i delikatne wizerunki doszukując się podobieństwa, a przede wszystkim zgłębiając charakter postaci. Chętnie maluje portrety dzieci. Inspiracji do swoich obrazów poszukuje w zmieniającej się przebogatej naturze oraz w indywidualności ludzi.

Na wernisaż wystawy prac autorstwa Andrzeja Białeckiego zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście 29 kwietnia o godzinie 17.30.


Źródło: MGOK

Premiera i wystawa musicalu „Witajcie w naszej bajce”

W najbliższą środę, 14 stycznia o godzinie 17 w sali teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w...

Koncert „Świąteczna muzyka w świetle kandelabrów”

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 17 stycznia o godzinie 18 do Dawnego Pałacu Biskupów...

Tydzień Filmu Niemieckiego w kinie Moskwa

Zbliża się kolejna edycja Tygodnia Filmu Niemieckiego. To jedno z najważniejszych wydarzeń...

Styczniowy Senior Show

W niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 17 w sali teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

32. Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza solistów, zespoły i chóry do...

Premiera i wystawa musicalu „Witajcie w naszej bajce”

W najbliższą środę, 14 stycznia o godzinie 17 w sali teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w...

Premiera musicalu „Witajcie w naszej bajce”

W środę, 14 stycznia o godzinie 17 w sali teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Kielcach

We wtorek, 6 stycznia, ulicami Kielc przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Pochód wyruszy sprzed...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 73 221 831
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności