Agata Kielar - flet
Andrzej Jungiewicz - fortepian
Adam Klocek - wiolonczela
Łukasz Długosz - flet
Łukasz Długosz - uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. w Paryżu, Monachium, Odense, Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Agnieszka Duczmal, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk. Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora, z którym nagrał płytę w 2014 roku. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Wielu wybitnych współczesnych kompozytorów dedykowało artyście swoje utwory m.in.: Enjott Schneider, Michael Colina, Harald Genzmer, Kaja Sariaho, Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Piotr Moss. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak: BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic. Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji. Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród i nominacji m.in. : Gloria Artis, Gasteig-Musikpreis,, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis , Deutsche Stiftung Musikleben , Paszporty Polityki i Gwarancje Kultury. Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, pokazywany na antenie TVP1 i TV Polonia. Artysta nagrał wiele albumów m.in dla wytwórni Sony, Naxos, Fleur de Son Classic. W styczniu 2010 roku zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą następnie nagrał płytę z koncertem Michaela Colina. W styczniu br. otrzymał prestiżową nagrodę fonograficzną International Classical Music Award (ICMA).
Andrzej Jungiewicz - absolwent klasy fortepianu prof. Józefa Stompla oraz klas kameralnych prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Urszuli Stańczyk w Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą w macierzystej Uczelni oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach. Brał udział w mistrzowskich kursach pianistycznych i muzyki kameralnej pracując pod kierunkiem m. in. Barbary Halskiej, Ryszarda Baksta, Rudolfa Buchbindera, Konrada Richtera. Stypendysta Ministra kultury i Sztuki (1986/1987). Laureat konkursów pianistycznych na stypendia artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 i 1986), Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986) oraz Festiwalu Augustowskie Spotkania Młodych (1985) i innych. Jako solista i kameralista występował w Polsce i za granicą w Brazylii, Francji, Hong Kongu, Malezji, Niemczech, Pakistanie, Słowacji, Szwecji, Ukrainie. Brał udział w wielu festiwalach m. in. Warszawska Jesień, Festiwal Prawykonań w Katowicach, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Chantarelle Festiwal w Gołuchowie. Dokonał prawykonań muzyki najnowszej, licznych nagrań dla Polskiego Radia oraz dla TVP. Zrealizował nagrania płytowe m. in. z kontrabasistką Ireną Olkiewicz: Medytacja Thais, a także z pianistką Gabrielą Szendzielorz: Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianistów. Zapraszany jako akompaniator na liczne kursy mistrzowskie współpracował z wieloma wybitnymi muzykami.
Adam Klocek - polski dyrygent, kompozytor i pedagog, wiolonczelista, od 2006 dyrektor Filharmonii Kaliskiej. Od 3 stycznia 2006 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej. Od lutego 2012 jest zastępcą dyrektora ds. artystycznych Filharmonii Częstochowskiej. Gra na wiolonczeli Antonio Stradivariego de Vaux z 1717. Adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie. W marcu 2001 dyrygował Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, która nagrała wraz z Randym Breckerem, Włodzimierzem Pawlikiem, Pawłem Pańtą i Cezarym Konradem płytę Night in Calisia, uhonorowaną w 2014 Nagrodą Grammy za najlepszy album dużego zespołu jazzowego. W 2014 został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Koncert odbędzie się 21 listopada o godzinie 17.00.
Źródło: MCK