Program:
19:00 oficjalne otwarcie Pracowni Wesoła 38
Pokaz mody JAP we współpracy z Pracownią Tkaniny Institute of Design Kielce
19:30 – 20:30 spotkanie z Jerzym Antkowiakiem i Agnieszką Janas w atelier Wesoła 38
JAP należy do młodych marek rodzimych mocno już obecnych na rynku. Brand dwa lata temu założyła Justyna Anna Petelicka, która jest projektantką marki. JAP zapoczątkowała pasja do kreowania mody, opartej na dobrym krawiectwie, przemyślanej konstrukcji. Celem marki jest tworzenie rzeczy wyjątkowych, doskonałej jakości, ubrań o niebanalnych fasonach. Marka tworzy dla kobiet oraz dla dzieci. Charakterystyczna dla brandu jest linia adresowana do mamy i córki. JAP mother&daughter to ściśle powiązane ze sobą kreacje dla małych i dużych dam.
Pracownia Tkanin IDK powstała z myślą łączenia współczesnych trendów w modzie i designie z tradycyjnymi metodami zdobienia tekstyliów. Najważniejszym środkiem dekoracji tkanin jest autorski haft komputerowy. Dzięki niemu projekty odnajdują zastosowanie w przemyśle. W kręgu zainteresowań i działań atelier pozostają również: haft tradycyjny, malarstwo na jedwabiu, nadruk na tkaninie, patchwork i batic.
Jerzy Antkowiak – polski stylista i projektant. Ukończył Wydział Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1961 roku zawodowo związał się z marką Moda Polska. Siedem lat później wraz z piątką projektantów stworzył nowy zespół Mody Polskiej. W latach 70. Dom Mody Polskiej był członkiem "Chambre Syndicale de la Haute Couture". Od 1979-do 1985 roku Jerzy Antkowiak był dyrektorem ds. wzornictwa w Modzie Polskiej.
Agnieszka Janas – dziennikarka i historyk, zafascynowana modą, prowadzi swój blog agnieszkaomodzie.pl, na którym pisze o modzie dawnej oraz współczesnej, o pokazach mody i wystawach poświęconych tej tematyce. Jest autorką wielu książek o modzie. Najnowsza ukaże się jesienią tego roku - „Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody“, napisana wspólnie z Jerzym Antkowiakiem. Inna znana książka to „Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku“. Pierwsza publikacja o fenomenie polskiej mody tamtych czasów oglądanym przez pryzmat życia codziennego.
Źródło: IDK