Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

„Kielce – miasto pamięci” A A A

Bohaterem filmu „Kielce – miasto pamięci” jest Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego oraz współprzewodniczacy Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Od lat zajmuje się on przywracaniem pamięci o kieleckich Żydach, upamiętnianiem ofiar pogromu kieleckiego oraz rozwijaniem dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego.

Reportaż pt. „Kielce – miasto pamięci” wyemituje 18 czerwca o godz. 6.30 Program II Telewizji Polskiej. Film zostanie powtórzony w TVP Polonia oraz TVP Kultura.

FILMY

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 483 046
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności