Bohaterem filmu „Kielce – miasto pamięci” jest Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego oraz współprzewodniczacy Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Od lat zajmuje się on przywracaniem pamięci o kieleckich Żydach, upamiętnianiem ofiar pogromu kieleckiego oraz rozwijaniem dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego.
Reportaż pt. „Kielce – miasto pamięci” wyemituje 18 czerwca o godz. 6.30 Program II Telewizji Polskiej. Film zostanie powtórzony w TVP Polonia oraz TVP Kultura.












