Klasztor cysterski w Koprzywnicy został zamknięty decyzją władz zaborczych w 1819 r. W pocysterskim kościele ówczesny biskup sandomierski Prosper Burzyński ustanowił parafię. Dziś parafia św. Floriana wspólnie z władzami samorządowymi i Stowarzyszeniem „Ku Przyszłości” usiłuje przywrócić blask wspaniałym zabytkom i sprawić, by pocysterska spuścizna stała się magnesem przyciągającym do Koprzywnicy turystów i pielgrzymów.
Piknik „W cieniu cysterskiej jabłoni” odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca, w Koprzywnicy. Zapraszamy od godz. 15.00.
Źródło:
Urząd Miasta i Gminy w Koprzywnicy












