W 2008 roku wybito "Goworki", dla przypomnienia postaci pierwszego wojewody sandomierskiego. W 2011 roku wyemitowano dukat lokalny o nazwie "Kadłubek". Monety miały za zadanie promować miasto i stać się trwałą pamiątką z Sandomierza. Tegoroczna edycja odnosi się do kolejnej wybitnej postaci związanej Sandomierzem, której sylwetka znajduje się na awersie - Świętego Jana Pawła II. Wszystkie trzy emisji łączy wspólny rewers - przedstawia herb Królewskiego Miasta Sandomierza.