Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Kielczanki najlepsze A A A

Czteroosobowa drużyna krasocińskiego gimnazjum wystartowała w konkursie pod opieką nauczycielki biologii Iwony Duszy. Uczennice najpierw zwyciężyły etap regionalny i tym samym zapewniły sobie udział w ogólnopolskim finale, który odbył się w dniach od 26-30 maja w Gdańsku. Organizatorami tegorocznej edycji był Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych. Finał połączony był z pięciodniowym pobytem młodzieży na Półwyspie Helskim, który był jednocześnie nagrodą w konkursie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą parków krajobrazowych na terenie całego kraju. Ponadto odbyły się konkurencje dotyczące m.in. rozpoznawania pospolitych gatunków roślin, interpretowania mapy topograficznej oraz zadanie zespołowe.

Źródło: Urząd Marszałkowski
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 479 638
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności