Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Występ laureatów A A A

Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy, nazywany we wcześniejszych latach „Konkursem na wykonanie utworu o charakterze koncertowym”, odbywa się co dwa lata, nieprzerwanie od 1976 roku. Pomysłodawcą był Andrzej Domin, ówczesny dyrektor, a obecnie wicedyrektor PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach. W konkursie mogą brać udział instrumentaliści wszystkich specjalności oraz śpiewacy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zobowiązani są zaprezentować część koncertu instrumentalnego o charakterze wirtuozowskim, a w przypadku śpiewaków – arię koncertową. Nagrodą w konkursie jest występ z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. Eliminacje do Konkursu przeprowadza stała komisja w składzie: Artur Jaroń – dyrektor Szkoły, Andrzej Domin – wicedyrektor, Marek Głowacki.

Na występ laureatów zapraszamy 18 czerwca o godz. 18.30.

Tekst: Urszula Sokołowska - FŚ
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 479 592
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności