W jury konkursu zasiadali wybitni przedstawiciele świata filmu, którzy w uzasadnieniu werdyktu stwierdzili, że pierwsza nagroda przypadła zespołowi: „Za interesujące przełożenie świata literackiego na filmowy obraz, sposób prowadzenia kamery służący budowaniu dramaturgii, za dbałość w doborze obiektów zdjęciowych oraz za kreację postaci tytułowego bohatera”.
W realizacji filmu brali udział: Przemysław Pyk, Andrzej Serafin, Wojtek Jaworski, Kasper Dzierżyc-Horniak i Przemysław Kępkiewicz.
Źródło: Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej












