Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 15.30 w sali 212 Starachowickiego Centrum Kultury. Najbliższe spotkanie zaplanowano na piątek, 6 czerwca.
Ważki w kulturze japońskiej postrzegane są jako wyjątkowe owady. Japonia nazywana była niegdyś Wyspą Ważek, a sami Japończycy kojarzyli ważki z nieśmiertelnością, tajemniczością i wygraną. Ważka była silnie związana z samurajami. Oznaczała wygraną bitwę, siłę, odwagę i męstwo.












