Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej powstanie na terenie gminy Chęciny, która często jest określana w literaturze geograficznej jako raj dla geologów, występuje tu mnóstwo wychodni skał ze wszystkich okresów budowy Ziemi. Studenci często przyjeżdżają tu na praktyki. Inwestycja mieścić się będzie na terenie ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych, będzie gotowa w maju 2015 roku. Centrum będzie się składało z miejsc noclegowych, sal konferencyjnych, laboratoriów.
Źródło: Urząd Marszałkowski












