Celem wspólnej eskapady będzie nie tylko dobra zabawa, ale także popularyzowanie walorów krajoznawczych Kielc i okolic, rozbudzenie pasji poznawczej oraz wyrobienie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.
Chętni powinni stawić się o godz. 10.00 w parku miejskim w Kielcach przed muszlą koncertową. Dzieci przejdą z parku do rezerwatu "Kadzielnia", a następnie ul. Szczepaniaka i czarnym szlakiem do stóp Góry Pierścienicy. Meta rajdu mieścić się będzie w wiacie turystycznej, obok parku wspinaczkowego na kieleckim stadionie. Na mecie zostaną przeprowadzone konkursy oraz zabawy krajoznawcze i sportowe.
Źródło: Urząd Marszałkowski












