Zabawę przygotowano z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy wszystkich młodych i chętnych miłośników szachów. Turniej odbędzie się we wtorek, 3 czerwca, o godzinie 17.00 w skarżyskim MCK przy ul. Słowackiego 25.
Szachy to rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu pionów i figur. Za kolebkę szachów uznawane są Indie. Według źródeł pisanych, gra ta była już znana w Persji na dworze szacha Chusrau I Anoszarwana w latach 70. VI wieku naszej ery. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię przestrzenną.












