Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Seminarium w "Plastyku" A A A

Celem projektu, który realizowany był od 2 stycznia 2012 roku, było wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Plastycznych w Kielcach, poprzez modernizację programów nauczania i wykorzystanie doświadczeń partnera zagranicznego oraz wspólne z nim wypracowanie nowych rozwiązań edukacyjnych. Dzięki projektowi uczniowie "Plastyka" wzbogacili swoje umiejętności artystyczne w zakresie metod i technik w specjalnościach: snycerstwo, rzeźbiarstwo, meblarstwo, techniki malarskie i pozłotnicze. Polscy uczniowie wspólnie z rówieśnikami z Hiszpanii uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach edukacyjnych. W ramach projektu nauczyciele brali udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów szkoły w Cordobie, a uczniowie w wyjazdach studyjnych do Cordoby, gdzie organizowane były warsztaty tematyczne. Specjaliści z Hiszpanii prowadzili w polskiej szkole warsztaty plastyczne.

Seminarium odbędzie się 29 maja o godzinie 11.15 w budynku pracowni artystycznych ZPSP w Kielcach (Radiowa 3). W seminarium wezmą udział m.in. goście z Hiszpanii: Blas Calero Ramoz oraz Sergio Meyer Escoboza. Przed rozpoczęciem seminarium o godzinie 10.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac uczniów zrealizowanych w ramach projektu.
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 476 211
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności