Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

"Grobowiec świetlików" A A A

Rozpowszechniany wspólnie z dziecięcą mangą z obawy, że nie trafi samodzielnie do szerokiej dystrybucji, stanowił zaskoczenie dla publiczności. W baśniowym świecie, narysowanym delikatną kreską Studia Ghibli, ukryty jest wojenny dramat dwójki bohaterów, nastoletniego Seity i jego czteroletniej siostry Setsuko, próbujących po utracie rodziców przeżyć we wstrząsanej wojną Japonii. Podążając za rodzeństwem coraz trudniejszą ścieżką film stawia pytanie o granice współczucia i wrażliwość na drugiego człowieka w czasach zagłady.

Na film "Grobowiec świetlików" zaprasza kino "Fenomen" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego 25 maja o godzinie 18.00. Prelegentem będzie Piotr Mirski - publicysta, współpracuje m.in. z "Kinem", Dwutygodnik.com. "EKRAN-ami" i "Tygodnikiem Powszechnym". Jest doktorantem w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, gdzie przygotowuje pracę o roli paranoi w kulturze amerykańskiej.

Źródło: kino "Fenomen"
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 481 741
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności