W programie liczne gry i zabawy, występy dzieci ze szkół w Chęcinach oraz w Bolminie, pokaz strażacki, prezentacja zespołów tanecznych, występ zespołu NUTKI, turniej szachowy oraz dyktando rodzinne. Ponadto Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza do wzięcia udziału w turniejach piłki nożnej oraz piłki siatkowej między rodzicami dzieci ze szkół z terenu gminy Chęciny. Turnieje będą rozgrywane na boiskach „Orlik”.