Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Światło w cieniu A A A

Uroczysty wernisaż odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Profesor Wincenty Kućma, jeden z najwybitniejszych współcześnie żyjących polskich rzeźbiarzy, prowadzi działalność artystyczną w zakresie rysunku, medalierstwa i małych form rzeźbiarskich, a także w zakresie projektowania i realizacji rozwiązań pomnikowych, wnętrz sakralnych oraz przestrzeni urbanistycznych.

Wernisaż będzie zarazem inauguracją działalności Galerii Uniwersyteckiej, która mieści się w nowej siedzibie Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Świętokrzyskiej 21e. Program wernisażu przewiduje m.in. przemówienie prof. Jacka Semaniaka - rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej - dra Henryka Suchojada oraz artysty-rzeźbiarza - prof. Wincentego Kućmy.

Wystawa „Światło w cieniu” będzie czynna do 31 lipca. Wstęp wolny.


Źródło:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 483 471
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności