Celem konkursu jest propagowanie poezji Juliana Tuwima, uwrażliwienie na piękno żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozwijanie umiejętności i znajomości technologii informatycznej w zakresie grafiki komputerowej.
W części recytatorskiej jury będzie oceniało opanowanie pamięciowe wybranego wiersza Juliana Tuwima, trafność interpretacji, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W części graficznej brana będzie pod uwagę zgodność projektów z tematyką, oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne pracy.
Konkurs recytatorski oraz rozstrzygnięcie obu części konkursu odbędą się 12 maja o godzinie 9.30 w ZSO nr 11 w Kielcach.












