Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Zespół " Fagott It!" w kieleckiej filharmonii A A A

Czterej młodzi muzycy, grający na co dzień w znanych austriackich orkiestrach, postarają się przekonać publiczność, że możliwości tego instrumentu są niemal nieograniczone, a jego barwa – niezwykła.. Przez lata działalności artyści stworzyli szeroki repertuar, od baroku po współczesność, przy czym obok utworów klasycznej muzyki dętej pojawiają się również te z obszaru jazzu i rocka. Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim dzieła kompozytorów austriackich, lecz nie braknie również takich hitów, jak marsz cygański czy wielki przebój niezapomnianego Freddy'ego Mercury’ego.

FAGOTT IT!
Artyści są członkami czołowych austriackich orkiestr, jak: Wiener Volksoper i Stadttheater Baden. Muzycy zakładając tę formację, mieli intencję, żeby charakterystyczne brzmienie instrumentu, który na ogół słychać gdzieś w głębi orkiestry i jest mało zauważalny, zabrzmiało w postaci czystej. Przez lata działania grupy powstał szeroko zakrojony repertuar, który zawiera utwory począwszy od baroku, a skończywszy na współczesności. Poza muzyką klasyczną artyści uprawiają także jazz i rock. Fagott It! regularnie występuje w Austrii, m. in. na Jeunesse, na festiwalach MusikAktuell i Wiener Festwochen, oraz w innych krajach europejskich. W Polsce zespół będzie gościć po raz pierwszy – 11.05 wystąpi. w Pałacu Branickich w Białymstoku, 12.05.2014 w UMFC w Warszawie.

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 13 maja o godz. 18.30.

Tekst: Urszula Sokołowska - FŚ
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 473 325
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności